1940 Het begin

Toen de oorlog uitbrak werd er op de Haule nog niet zoveel van gemerkt in het dagelijks leven.

Alles ging eerst nog zijn gangetje.In de eerste dagen van de oorlog kwamen de Nederlandse soldaten met paard en wagen over de Haule op weg naar de Afsluitdijk om daar de Duitsers tegen te houden bij Kornwerderzand.

Wat ook 3 dagen gelukte. Één van de soldaten op de wagen had een suikerbrood in de hand en hij riep naar mijn moeder "Lekker beppe sûkerboale, pake mei de kwaskes wol", ik vergeet het nooit meer zei Jan de Jong die toen tegenover de kerk Dorpsstraat 91 woonde.Toen de oorlog uitbrak werd er op de Haule nog niet zoveel van gemerkt in het dagelijks leven. Alles ging eerst nog zijn gangetje. In de eerste dagen van de oorlog kwamen de Nederlandse soldaten met paard en wagen over de Haule op weg naar de Afsluitdijk om daar de Duitsers tegen te houden bij Kornwerderzand. Wat ook 3 dagen gelukte. Een paar dagen later kregen Jannes Stelma en Pieter Veenstra opdracht om de A.N.W.B. paal bij de Kruisweg naar Waskemeer te verwijderen en te verstoppen zodat de Duitsers die aan het opmarcheren waren de weg niet zo gemakkelijk konden vinden. De paal werd er uitgespit en achter in het land in een droge sloot begraven, persoonlijk denk ik niet dat het geholpen heeft maar voor het gevoel had je toch verzet gepleegd.

Laatst aangepast opzondag 05 januari 2020 14:10