22-04-1940 Kabelballon maakt schade

Kabelballonnen werden in Groot- Brittannië boven de grote steden gehangen om Duitse vliegtuigen te hinderen boven de steden te vliegen om bommen af te gooien.

kabelballonKabelballonnen werden in Groot- Brittannië boven de grote steden gehangen om Duitse vliegtuigen te hinderen boven de steden te vliegen om bommen af te gooien.Deze balonnen sloegen wel vaak los en dreven dan naar Nederland waar ze grote schade aanrichten aan electrisiteits kabels en en gebouwen. In Groningerland is bekend dat er meerdere molens beschadigd en omvergetrokken zijn. Ook te Haule en Haulerwijk richtte een ballon schade aan. Bij A.van Weperen te Haule en bij de Elleboog in Haulerwijk.

 

Laatst aangepast opzondag 22 maart 2015 18:43
Meer in deze categorie: « 01-11-1940 Spertijd 1940 Het begin »